נר תמיד – איזה נר זכרון לבחור? נר חשמלי או סולארי?

IMG_0070-1

נר תמיד – מהו?

נר תמיד הוא כינויו של הנר הנמצא מול ארון הקודש בבית הכנסת או קבוע במנורה מעל ארון הקודש ודולק דרך קבע. הוא מסמל את הנר הקרוב לצד מערב במנורת בית המקדש, שאיתו היו מדליקים את שאר הנרות ושהיו מקפידים שלא לכבותו , בניגוד לשאר הנרות.

ביהדות נחשבת להבת הנר כסמל למקור חיים ולזיכרון, וכפי שאנו יודעים חג החנוכה כולו מבוסס על מוטיב ניצחון האור על החושך. אין פלא איפה שגם בהקשר של הנצחת הנפטר משתמשים היהודים באור כדי לכבד ולהוקיר את זכרם של יקיריהם ולהנציח את זיכרון חייהם. לפי ההלכה אין הכרח להשתמש בנר נשמה ממין זה או אחר; נר נשמה הוא כל גוף מאיר המוקדש למטרה זו. כאשר זהו גוף המאיר ללא הפסקה זהו נר תמיד, שמסמל מתן כבוד גדול יותר מכל להבת נר רגיל ובר-חלוף.
בעוד נרות נשמה משעווה כלים לאחר כיממה, חברת נר לחיים מציעה לכם נרות נשמה שאינם כבים – כל אחד מהם הוא נר תמיד.

אילו סוגי נרות קיימים?

נר זכרון חשמלי

אפשרות אחת היא נר נשמה חשמלי. בעוד נרות נשמה רגילים הנמכרים בחנויות הם נרות שעווה בני חלוף, נר נשמה חשמלי הוא בעצם מנורה קטנה המאירה ללא הפסקה כל עוד היא מחוברת לשקע החשמל, כך שניתן להשתמש בה הן בבית הפרטי והן במקום ציבורי כמו בית הכנסת. זהו נר תמיד הבנוי מחומרים עמידים ואיכותיים ומיועד לשימוש במשך שנים ארוכות.
יתרונותיו של נר נשמה חשמלי ברורים: הוא נמצא בבית לשימוש בכל עת, הוא מותיר רושם אסתטי רב ביותר, כיוון שכול גופו מאיר, והוא גם בטיחותי כיוון שהוא אינו נזקק לאש כדי לפעול. נר נשמה חשמלי אינו מצריך השגחה ומאפשר לכם לצאת מהבית ללא חשש.

נר תמיד חשמלי – לבית ולבית הכנסת

נר זכרון סולארי

אפשרות שנייה היא נר נשמה סולארי – נר הנטען ופועל בעזרת אור השמש בלבד. זהו נר המיועד להיות מותקן על מצבת הנפטר בבית הקברות, ואורו משווה נופך מיסטי, דרמטי ויפהפה לחלקת הקבר, בייחוד בחושך. נר נשמה סולארי כשמו כן הוא – נר תמיד הפועל ברצף ללא הפסקה במשך 24 שעות ביממה בכל מזג אוויר. כל שנדרש לו הוא כמה שעות שמש מועטות (ולאו דווקא רצופות) כדי להאיר במשך ימים רבים.

נר תמיד סולארי – הבחירה הנכונה לבית העלמין

נר זכרון משולב – נרות שעווה רגילים עם נר זכרון סולארי

מוצר נוסף, המשלב בין מסורת לקדמה, הוא נר נשמה משולב, שבו מותקן נר תמיד סולארי אך שיש בו מקום גם לנרות נשמה רגילים. גם את הנר הזה מתקינים על המצבה – זהו נר תמיד, שהאור בו לא יכבה אף פעם.

כל נר נשמה של נר לחיים הוא נר תמיד מבחינה זו שהוא מיועד לפעול במשך שנים ארוכות ומבחינה זו שאורו אינו כבה כל עוד אינכם רוצים בכך. נר תמיד הוא בעל משמעות סמלית עמוקה ויפה – האור שאינו כבה הוא סמל לכך שלעולם לא נשכח את הנפטר ותמיד נוקיר אותו ונכבד אותו.

נר זכרון משולב – נרות שעווה רגילים יחד עם נר סולארי